Agnieszka Majewska Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Prawo dla przedsiębiorców” pt.: „Po pierwsze, gospodarka…”, która odbędzie się 23-24 czerwca 2025 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Niepodległości 53).
Wydarzenie, organizowane w ramach Dnia Przedsiębiorcy, stanowi wyjątkową okazję do spotkania z uznanymi naukowcami, doświadczonymi przedsiębiorcami oraz praktykami łączącymi działalność biznesową z naukową. Zaplanowane zostały trzy panele dyskusyjne:
Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. dr hab. Maciej Gutowski, prof. dr hab. Witold Orłowski, Piotr Voelkel – założyciel Grupy Kapitałowej VOX, a także liczni przedstawiciele instytucji państwowych i środowiska biznesowego.
Drugiego dnia uczestnicy konferencji wezmą udział w wykładzie specjalnym Rzecznika Praw Obywatelskich dr. hab. Marcina Wiącka pt. „Wspólnik iluzoryczny”, panelu dyskusyjnym dotyczącym relacji przedsiębiorców z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz praktycznych warsztatach prowadzonych przez ekspertów, poruszających m.in. kwestie ESG, prawa karnego w biznesie oraz restrukturyzacji firm.
„Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do otwartej, merytorycznej dyskusji na tematy istotne dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. W konsekwencji spotkań z prowadzącymi firmy na terenie całego kraju nie przez przypadek zaznaczam, że „Po pierwsze gospodarka…”. Po prostu” – podkreśla Minister Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rozwoju i Technologii, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski i Prezydent Miasta Poznania. Współorganizatorami są Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Akademickie Centrum Analiz Prawno-Biznesowych.
Program wydarzenia i formularz rejestracji znajdziecie tutaj.
Udział w konferencji „Po pierwsze gospodarka…” jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.