Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zostało Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zostało Partnerem Forum Ekonomicznego w Krynicy, odbywającego się w dniach 3 – 5 września br. W ramach umowy partnerstwa Biuro zorganizuje dwa panele dyskusyjne.

Drugiego dnia Forum, 4 września o godz. 17:10, odbędzie się panel pod tytułem „Reprezentacja przedsiębiorców w instytucjach i przedstawicielstwach Unii Europejskiej”.  Uczestnikami tej dyskusji będą Jacek Cieplak – Zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Zdzisław Krasnodębski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Armen Konrad Artwich – Członek zarządu PKN Orlen oraz David Earnshaw – VicePrezes ds. europejskiej polityki publicznej, MSD Inventing for Life z Wielkiej Brytanii.

W trzecim dniu trwania Forum, 5 września o godz. 12:05, tematem debaty będą „Regulacje gospodarcze ułatwiające prowadzenie biznesu w kontrze do nawyków urzędniczych”. W dyskusji wezmą udział Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Maciej Witucki – Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Robert Rusak – Prezes Zarządu, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED, Piotr Hofman – Prezes Zarządu Rady Gosporadczej Strefy Wolnego Słowa i Oleg Matukevich z Rosji – Prezes Fundacji Wiedzy i Technologii dla Małego i Średniego Biznesu „Victoria”.

O Forum Ekonomicznym w Krynicy

Forum Ekonomiczne w Krynicy to coroczne, międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej uznawane za największą tego typu konferencję w tej części świata. Forum odbywa się na początku września w Krynicy-Zdroju od 1992 roku. Jego pomysłodawcą jest Zygmunt Berdychowski, a organizatorem Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Misja Forum Ekonomicznego to tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. W Krynicy od lat padają ważne deklaracje dotyczące polityki gospodarczej, a opinie uczestników cytowane są przez światowe media i omawiane przez środowiska eksperckie.