Rzecznik MŚP złożył wniosek do Premiera RP o wydłużenie terminu rejestracji dla beneficjentów tzw. małego ZUS

Mały ZUS - pismo ws. wydłużenia terminu

W piśmie z dnia 31.12.2018 r. do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego (skan pisma dostępny pod tekstem) Rzecznik MŚP Adam Abramowicz wnioskuje o wydłużenie do końca stycznia 2019 r. możliwości skutecznego zawiadomienia ZUS o zmianie tytułu ubezpieczenia działalności przez beneficjentów przepisów o tzw. małym ZUS.

  • Utrzymanie terminów zmiany kodów w ZUS na dzień 08.01.2019 r. pozbawi tysiące potencjalnych beneficjentów małego ZUS możliwości skorzystania z szansy jaką dała przedsiębiorcom Konstytucja Biznesu. Niestety wielu przedsiębiorców – zwłaszcza tych którzy ledwo wiązali koniec z końcem, właśnie z powodu obciążeń  ZUS – wciąż nie wie o małym ZUS. Dla mediów nie był to atrakcyjny temat, biura prawno-księgowe rozliczające firmy nie zawsze informowały o nowych możliwościach, a z komunikatów na stronie internetowej ZUS korzystają głównie ci, którzy mają dostęp do Internetu.

Ustawa o małym ZUS jest jedną z 5 szans dla biznesu przygotowaną przez Pana Premiera. Stąd mój apel skierowany właśnie do Prezesa Rady Ministrów – mówi Adam Abramowicz.

Więcej o Małym ZUSie

ZUS: 46 tys. zgłoszeń od przedsiębiorców w sprawie rejestracji małego ZUS

Pismo do Premiera RP